הצוות שלנו

מרגריטה גורודניצקי - סמנכ"לית בכירה, מנהלת תחום הגירת עבודה

מרגריטה.jpg

מרגריטה מובילה את התחום שמטרתו סיוע בקידום ויישום הסכמים בילטראליים בענפי חקלאות, בניין וסיעוד, ליווי של המהגרים בשלבים השונים של ההגירה, כולל הליכי גיוס במדינות המוצא, הגעתם ושהייתם במדינת ישראל למשך תקופת העסקתם. בנוסף היא מפעילה תכניות הכשרה ניהוליות לשותפים שונים. לפני הצטרפותה ל-CIMI ניהלה מרגריטה פרויקט סיוע לבני נוער עולים בסיכון, שימשה כמחנכת בפעילויות שונות בסוכנות היהודית והתנדבה במסגרות חברתיות שונות ומגוונות. למרגריטה תואר שני בניהול מלכ"רים מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון ביחסים בינלאומיים, עיתונות ותקשורת.

אלון אקרמן - מנהל העמותה

אלון אקרמן.jpg

אלון בוגר תכנית MA להגירה גלובאלית ולמדיניות מאוניברסיטת תל-אביב ובעל תואר ראשון בממשל וחברה מהמכללה האקדמית ת"א-יפו. בתפקידו כמנהל העמותה, אלון מוביל את יישום המדיניות והערכים של הארגון, הפיתוח האסטרטגי וניהול השותפויות קודם לכן היה במספר תפקידים בעמותה: מנהל תחום מבקשי מקלט, מנהל מרכז הפניות למהגרי עבודה ובפרויקט להשמת עובדי חקלאות מתאילנד. לפני הצטרפותו לעמותה עסק בחינוך בלתי-פורמלי עם ילדים ונוער.

מרינה זבולון - מנהלת תכנית הגירת עבודה

מרינה פדוסין.jpg

מרינה החלה את דרכה ב-CIMI בשנת 2014 כרכזת פרויקט השמת עובדים במסגרת ההסכם הבילטרלי בין ישראל לתאילנד. בשנת 2018 קודמה לנהל את התכנית הבינלאומית "חזרה מרצון ושילוב מחדש למהגרים פגיעים" בשיתוף עם ארגון ההגירה הבינלאומי (IOM). כיום מרינה מרכזת תכניות הגירת עבודה במסגרת הסכמים בילטרליים בין ישראל למדינות מזרח אירופה בענף הבניין. באחריותה של מרינה בקרה על שלבי גיוס עובדים במדינות המוצא, הגעה לישראל והאוריינטציה של העובדים לאחר הגעה לישראל.  
למרינה תואר בוגר במנהל עסקים מהאוניברסיטה הממשלתית בסנט-פטרסבורג (רוסיה). לפני הצטרפותה ל-CIMI עבדה בחינוך בלתי-פורמלי עם נוער ומשפחות עולים לישראל.

דר׳ נלי כפיר - סמנכ״לית מחקר, הערכה ופיתוח

New picture.jpg

נלי מובילה את תחום מחקר, ההערכה והפיתוח בשלל נושאים בהם עוסק הארגון. המחקר המתפתח ב CIMI מכוון ליצירת בסיס ידע על הגירה ומדיניות הגירה, לשיתוף של הידע עם גורמים שונים למען הסוגיות בהם הארגון מטפל וכן לפיתוח של תוכניות ופעילויות הארגון השונות. לנלי רקע בתחום זכויות מהגרים ויוזמות של החברה האזרחית ואת הניסיון שלה היא רכשה בשילוב בין פרקטיקה לעבודה מחקרית. את עבודת הדוקטורט בנושא של הגירת עבודה מנקודת מבט השוואתית על ישראל וסינגפור סיימה באוניברסיטת תל אביב, בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. לימודי המוסמך של נלי היו באוניברסיטת אמסטרדם (UVA) במסלול המתמחה בהגירה ונושא התזה שלה היה ילדי מהגרי עבודה בישראל.כמו כן היא בוגרת תוכנית לימודי תעודה בניטור והערכה, של ארגון העבודה של האו"ם (International Labour Organization).

נעמה הכט - מנהלת מרכז הפניות למהגרי עבודה

נעמה הכט.jpg

נעמה מנהלת את מרכז הפניות לעובדים זרים המגיעים לישראל במסגרת ההסכמים הבילטרליים. היא אחראית על תפעול מרכז הפניות כולל הפניית תלונות לגורמי טיפול ואכיפה ועריכת מעקב לצורך מיצוי הטיפול, על תיאום עם משרדי ממשלה, וכן מעורבת במגוון פעילויות מחקריות ואחרות שמטרתן להבטיח ולקדם את זכויות מהגרי העבודה בישראל. נעמה בעלת תואר שני בלימודי פיתוח בינלאומי (תוכנית גלוקל) ותואר ראשון ביחסים בינלאומיים ולימודי אסיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. יש לה רקע מחקרי ומעשי בנושאים של הגנה וקידום זכויות של אוכלוסיות מוחלשות בעבודה כגון מהגרים וילדים, ומניעת סחר בבני אדם.

הילה גוטריימן - מנהלת משרד וחשבות

Hilla_edited.jpg

הילה אחראית על האדמיניסטרציה בעמותה, מתחזקת את אתר העמותה ואחראית על עיצוב ותפעול מערכת הניוזלטר.

הילה עסקה באדמיניסטרציה, שיווק וניהול דפי פייסבוק במספר ארגונים והיא עצמאית ובעלת עסק לצילום.

הילה בעלת תואר הנדסאי בצילום ומדיה דיגיטלית במכללת הדסה.

עדי מרקוביץ-אוטרבנגר - מזכירת הועד המנהל ורכזת מתנדבים

עדי מרקוביץ.jpg

בתפקידה עדי משמשת אשת קשר עם יושבי הראש, חברי הועד המנהל, וחברי המנהיגות המתנדבת; מתאמת את הועדות המקצועיות בעמותה ועוקבת אחר ההחלטות; מארגנת סיורים ומפגשים למנהיגות המתנדבת; חברת מערכת עלון העמותה.

לפני בואה ל-CIMI עדי עסקה ביחסי ציבור וגיוס משאבים במוסדות שונים ביניהם בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, המרכז למוסיקה במשכנות שאננים, הקרן לירושלים (מנהלת דסק ישראל), והמכון הישראלי לדמוקרטיה (פיתוח). לעדי תואר מוסמך בלימודי מזרח אסיה ותואר בוגר בספרות אנגלית ובלימודי מזרח אסיה (סין)מהאוניברסיטה העברית ירושלים.

 ג׳יל אורון - רכזת ילדים ונוער מבקשי מקלט באילת

ג׳יל אורון.jpg

ג'יל מנהלת את המועדונית של העמותה באילת, המעניקה העשרה חינוכית וספורטיבית לילדים, וכן מובילה פרויקטים בתחום ילדים ונוער. בתפקידה הקודם, טרם הצטרפותה ל-CIMI, שימשה ג׳יל כמנהלת המקצועית של חוות רכיבה טיפולית, אשר בה מטופלים עשרות רוכבים בעלי צרכים מיוחדים מדי שבוע. ג'יל היא בוגרת לימודי תרפיה במשחק ותרפיה באמצעות סוסים. בנוסף, היא מורה מקצועית לאנגלית ונהנית לשלב את כישוריה אלה בעבודתה עם הילדים במועדונית.

מאיה בן-זקן - רכזת פרויקטים למבקשי מקלט באילת

מאיה בן זקן.jpg

מאיה מובילה את הפרויקטים והשותפויות הרבות באילת במסגרת הסיוע לקהילת מבקשי המקלט. היא אחראית על מיצוי זכויות, טיפול בפרט ובקהילה ופיתוח מענים תוך שיתופי פעולה ועבודה מול הרשויות וארגונים נוספים. למאיה תואר ראשון בעבודה סוציאלית, היא מטפלת בפסיכותרפיה הוליסטית ועסקה שנים רבות בניהול משאבי אנוש בענף המלונאות. בנוסף, היא בעלת ידע וניסיון בתחום הטיפול, שיקום ומיצוי זכויות.

אלון סיטמן - מנהל תחום מבקשי מקלט 

אלון סיטמן.jpeg

אלון מוביל את התחום שמטרתו סיוע והעצמת מבקשי המקלט. התפקיד כולל אחריות על מוקדי פעילות, סיוע לרשויות מקומיות, תכניות רוחביות, יצירת שותפויות והפעלת מתנדבים. בפרויקטים השונים הוא שם דגש על פיתוח מענים בתחומי החינוך בכל שכבות הגיל, ספורט ככלי לשילוב חברתי, תעסוקה, והעצמת קהילה. לפני הצטרפותו ל CIMI עבד אלון שנים בחינוך פורמלי עם ילדי מהגרי עבודה ומבקשי מקלט. הוא בוגר אוניברסיטת ת"א בתכנית לתואר שני בהגירה גלובלית ומדיניות ותואר ראשון בלימודי אפריקה וביולוגיה.

רימא ספדי - רכזת פרויקט תאילנד-ישראל

רימה ספדי.jpg

רימא היא רכזת פרויקט Thailand Israel Cooperation העוסק בתיאום ושיתוף פעולה במסגרת ההסכמים הבילטרליים בין המדינות. לפני הצטרפותה, רימא עבדה כמפיקת תוכניות בערוץ ארצי למגזר הערבי בחברת תבל במשך 9 שנים, והייתה חשופה לתהליכים פוליטיים ושינויי מדיניות בתחומים חברתיים וכלכליים בארץ ובעולם. לרימא תואר שני בהגירה ושילוב חברתי מהמרכז האקדמי רופין ותואר ראשון במדעי החברה והרוח מהאוניברסיטה הפתוחה.

דנסה פקדה - רכזת פרויקט תאילנד-ישראל

הילה גוטריימן.jpg

דנסה היא רכזת פרויקט Thailand-Israel Cooperation (TIC) העוסק בתיאום ושיתוף פעולה במסגרת ההסכמים הבילטרליים בין המדינות.

לפני שהצטרפה ל-CIMI, דנסה עבדה ארבע שנים במגזר הציבורי במגוון תפקידים עם אוכלוסיות מגוונות. היא בעלת ניסיון ביחסי ציבור ובדוברות מבצעית. דנסה בעלת תואר שני בלימודי תרבות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר ראשון במדעי המדינה מהמרכז הבינתחומי הרצליה.

נועה הילמן

ג׳יל אורון.jpg

נועה מנהלת תכניות בתחום מבקשי מקלט. לפני הצטרפותה לעמותת CIMI, עבדה נועה בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, והקימה וריכזה את מערך הסיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בחיפה. לנועה השכלה בתחומי החינוך, היהדות והאנתרופולוגיה.

נטע אסבט -רכזת מרכז הפניות למהגרי עבודה

נטע אסבט.jpg

נטע מרכזת את הסיוע למהגרי עבודה באמצעות מערך המתורגמניות של מרכז הפניות. נטע עובדת בתחום תרגום של השפה הסינית ובעלת היכרות עמוקה עם עולם התוכן של עובדים זרים בישראל, שנובעת מפעילותה כמתורגמנית של עובדים סינים עבור גופים ממשלתיים, מחקרים שביצעה, ומעבודתה במקלט אטלס, מרכז לטיפול בקורבנות סחר, עבדות ועבודות כפייה.

אמונה ספירא - רכזת מידע ומערכות נתונים

אמונה ספירא.jpg

אמונה עובדת בצוות מחקר, הערכה ופיתוח של CIMI. היא אחראית על ריכוז הטיפול במידע ובמאגרי הנתונים שבאחריות הארגון, ועל מיפוי הצרכים לפיתוח ומחקר בעתיד.

אמונה בעלת רקע במחקר איכותני וכמותי בתחום מדעי החברה וכן יש לה ניסיון מקצועי בדוברות, כתיבת תוכן וכתיבה עיתונאית, עריכה וניהול פלטפורמות דיגיטל. היא מסיימת את לימודי התואר השני בתכנית ללימודי הגירה גלובלית ומדיניות באוניברסיטת תל אביב, והיא בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל אביב.