top of page

ועד מנהל

ארנון איקן

מ"מ יו"ר

ארנון איקן.jpeg

ארנון איקן הוא מנכ"ל עמותת לביא – העמותה העירונית לפיתוח החינוך בירושלים. מר איקן הינו בעל ניסיון של שנים רבות במגוון רחב של תפקידי ניהול בכירים במגזר הציבורי, העסקי ובמגזר השלישי. בעברו שימש, בין היתר, מנכ"ל חברת 'אשרא' - החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע"מ, מנכ"ל המרכז הישראלי למצוינות בחינוך, סגן נשיא קבוצת מרחב, סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר וכן בשורה של תפקידים באגף החשב הכללי במשרד האוצר. ארנון איקן הינו רואה חשבון מוסמך ובעל תואר מוסמך בכלכלה ותואר בוגר בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית ירושלים

ארנון מנטבר

יו"ר מייסד 

ארנון כיהן כמנכ"ל ג'וינט ישראל בין השנים 1995-2014. הוא היה מנהל מחלקת העלייה והקליטה בסוכנות היהודית ומעורב בעליות ההיסטוריות של יהודי ברית המועצות ואתיופיה. בשנת 1998 ייסד ארנון את CIMI במסגרת ארגון הג'וינט במטרה לפתח מומחיות בתחום ההגירה והקליטה ולסייע לממשלת ישראל ולארגונים בלתי ממשלתיים העוסקים בתחום. לארנון יש תואר מוסמך בקומוניקציה ותואר בוגר במדעי המדינה וסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית ירושלים

שמעון צוריאלי

חבר ועדת מהגרי עבודה

שמעון צוריאלי.jpg

שנים רבות עבד שמעון בנוער העובד ובמועצת פועלי ירושלים. לאחר מכן, שימש מזכיר ההסתדרות בירושלים. בתפקידו האחרון, טרם פרש לגמלאות, היה שמעון  מנכ"ל איל"ן – איגוד ישראלי לילדים נפגעים. הוא בעל תואר בוגר מהאוניברסיטה העברית בחוג לחינוך במגמת מינהל והיסטוריה.

דני פינס

סגן יו"ר ויו"ר ועדת גיוס משאבים

דני פינס הוא בעל ניסיון של מעל שלושים שנה בתחום ההגירה. הוא נטל חלק מרכזי במבצע שלמה להעלאת יהודי אתיופיה וסייע בקליטה של יהודים רבים מקהילות שונות (בוכרה, אתיופיה ,סוריה ותימן). דני שימש כמנהל הכספים של מחלקת העלייה והקליטה של הסוכנות היהודית וסייע בהקמה וחיזוק של נציגות הסוכנות ברוסיה. הוא חבר בוועד המנהל של החברה למתנ"סים  ובמרכז ללימודי חקר הפילנתרופיה.

דרור רותם 

יו"ר שותף, ועדת מחקר, הערכה ופיתוח

20210730_154157.jpg

לאורך 40 שנה ניהל דרור בג'וינט ישראל ואח"כ בג'וינט-אשל את תחומי התכנון, הפיתוח, המחקר, ההערכה והכשרת כוח אדם. היה מעורב בהובלה של פיתוח שירותים חדשניים בתחום הזיקנה כגון: הקמת מרכזי מידע, מניעת התעללות בזקנים, הפגת בדידות, אוריינות טכנולוגית, אינטגרציה של שירותים ועוד, בשיתוף עם משרדי הממשלה וארגונים אחרים. כמו כן הוביל את תהליכי התכנון ארוך הטווח בארגון.

לדרור תואר מוסמך בעבודה סוציאלית מבית הספר ע"ש ברוואלד ותואר בוגר בסוציולוגיה וספרות עברית באוניברסיטה העברית. כמו כן הוא בוגר תכנית האמפרי של ממשלת ארה"ב בשנת 1983/4 - שנת לימודים והעשרה באוניברסיטאות בוסטון, מסצ'וסטס.

דרור הוא יליד קריית-חיים, היה חניך השומר הצעיר וחבר קיבוץ רבדים.

טוביה ישראלי

 יו"ר שותף, ועדת מבקשי מקלט

טוביה ישראלי.jpg

טוביה יליד רומניה (1955) למשפחה של ניצולי שואה שעלתה לישראל בשנת 1962.. טוביה הצטרף לשורות משרד החוץ ב-1978 ופיתח קריירה דיפלומטית בת 38 שנים בהן התמחה בשני תחומים עיקריים: השתתף בהקמת המחלקה לזכויות אדם במשרד החוץ והטמיע את מרכיב זכויות אדם בעבודה הדיפלומטית בפרט ופעילות ממשלת ישראל בכלל. בנוסף, חיזוק תהליך השלום במזרח התיכון; שירות דיפלומטי במצרים (1982-85) ועמידה בראש מחלקת ההסכמים הבילטרליים ירדן - ישראל במשרד החוץ בירושלים (2004-2009). ניהל את מחלקת שיתוף פעולה אזורי במזרח התיכון (2013-16). בין השנים 2009-2013 שירת טוביה כשגריר ישראל בדרום קוריאה.

לטוביה תאר בוגר מהאוניברסיטה העברית ירושלים

יעקב קבילו

יו"ר ועדת סיעוד

יעקב קבילו.jpg

יעקב נולד במרוקו בשנת 1948 ועלה ארצה בהיותו בן 13. הוא בוגר עליית הנוער בפנימייה החקלאית כפר חסידים שבאזור חיפה. בצבא שירת יעקב בשריון והיה קצין בריאות נפש במילואים. בארבעים השנים האחרונות פיתח יעקב שירותים רבים לזקנים ברחבי הארץ במסגרת עבודתו באגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל אשל-ג'וינט ישראל. כיום הוא מנכ"ל עמותת עידן העמותה לשירותים קהילתיים לקשישים בירושלים. בין עבודותיו שיצאו לאור גם הכותרים הנחיות לתכנון והקמת מרכז יום לזקן, המדריך לטיפול פליאטיבי, טיפול באנשים עם דמנציה וללטף חתלתול לחבק כלבלב: מדריך לפעילות עם זקנים ובעלי חיים. בלימודיו האקדמיים יעקב הוא מוסמך בקרימינולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים וכן מוסמך בגרונטולוגיה מטעם College Park  במרילנד, ארה"ב.  ליעקב תואר בוגר מהחוג לעבודה סוציאלית והוא מומחה בזקנה מטעם האגודה הישראלית לגרונטולוגיה.

חיים פקטור

יו"ר ועדת כספים כ"א

חיים פקטור.jpg

חיים יליד ארגנטינה עלה לישראל בשנת 1971. הוא היה סמנכ"ל ג'וינט ישראל וראש אגף תקציבים וכספים בשנים 1992-2020 ובמהלך אוגוסט 2000-מרץ 2001 שמש כמנכ"ל בפועל של ג'וינט ישראל. חיים היה חוקר במכון ג'וינט ברוקדייל למחקר חברתי יישומי בין השנים 1974-1995 ושמש כסגן מנהל המכון. היה חבר בוועד המנהל של אשל (אגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל), אשלים (העמותה לתכנון ולפיתוח שירותים לילדים ולבני נוער בסיכון ומשפחותיהם) ותב"ת (תנופה בתעסוקה בע"מ) ופעיל בפורומים ובוועדות לאומיות שונות בנושאי פיתוח חקיקה חברתית ובמספר ועדות בינלאומיות. כמו כן חיים פעיל בוועדות ביקורת של קרנות של הארגון היהודי להשבת רכוש.  

חיים השלים לימודי בוגר בכלכלה באוניברסיטה העברית ירושלים, והגיש תזה למוסמך בנושא מערכת הפנסיה בישראל.

נושאי תפקידים נוספים:

פרופסור משה סמיונוב

יו"ר שותף, ועדת מחקר, הערכה ופיתוח

רועי כץ

 יו"ר ועדת ביקורת

 

עו"ד שמעון בר-עם

יועץ משפטי

רו״ח גלבוע ויספיש

רואה חשבון

רו״ח נעמה אלפנט

מבקרת פנים

יורם דורי

יועץ תקשורת

פיני אביבי

יו"ר ועדת ארגונים בינלאומיים

תמונה של פיני.jpg

 

פיני, נשיא האגודה הישראלית לדיפלומטיה הוא שגריר בדימוס אשר שירת במגוון רחב של תפקידים במשרד החוץ האחרון בהם משנה למנכ"ל משרד החוץ, ראש המערך לנושאים מולטילטרליים,

גלובליים ואסטרטגיים. לפני כן היה סמנכ"ל, ראש אגף מרכז אירופה, מזרח אירופה, אירו אסיה ורוסיה וכן של אמריקה הלטינית. בין תפקידיו היה שגריר ישראל בטורקיה, צ'ילה וקולומביה. לפני כן שמש יועץ לענייני מדע ותרבות בארץ ובחו"ל. עם פרישתו ממשרד החוץ הרצה מספר שנים בטכניון בנושא יצוא בטחוני כמרכיב בדיפלומטיה הישראלית והיה יועץ אסטרטגי לחברות בנושא עסקים בינלאומיים. לפיני כמה פרסי הצטיינות ואותות כבוד ממשלות צ'ילה, קולומביה וליטא. פיני הוא בוגר מדעי החברה בכלכלה ויחסים בינלאומיים 1976 מהאוניברסיטה העברית ירושלים ו סיים תוכנית למדיניות חברתית ולמינהל למנהלים בכירים מטעם מכללת אלכא.

bottom of page